X
دیدار با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بندرعباس
print تاریخ ایجاد: 1399/05/04 تعداد بازدید: 438
دیدار با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بندرعباس

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان ، راشد رشیدی در این نشست  با اشاره به اهمیت کارت هوشمند ملی اظهار داشت : پروژه کارت هوشمند ملی یکی از پروژه های بزرگ فناوری اطلاعات در کشور است و کارت ملی هوشمند به عنوان مقدمه ای برای ورود به دولت الکترونیک می تواند موجب توزیع عادلانه فرصت ها ،کاهش بسیاری از هزینه های دولت و مردم شود که این امور می تواند نقش بسزایی در پویایی اقتصاد داشته باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:کارت هوشمند ملی مهمترین سند هویتی و شناسایی ایرانیان به شمار می آید هم زمینه شناسایی در فضای مجازی و هم امکان امضای دیجیتال را برای افراد فراهم می کند .سازمان ثبت احوال  با اجرای پروژة کارت شناسایی ملی باعث ایجاد امکان شناسایی و اثبات هویت و ارائة خدمات گوناگون به شهروندان در فضای دولت الکترونیک گردیده  و کارت شناسایی هوشمند ملی  را نیز به عنوان "کلید ورود به دولت الکترونیک" معرفی نموده است.

این مقام مسئول یادآور شد:هرمزگان از ابتدای پروژه طرح کارت هوشمند ملی در سطح کشور پیشتاز بوده و عملکرد مطلوبی داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده، نماینده محترم ولی فقیه در استان هرمزگان در این نشست ، ضمن تبریک انتصاب سرپرست اداره کل ثبت احوال استان و  قدردانی از زحمات و تلاشهای مدیریت و کارکنان ثبت احوال اظهار داشت: آمار و اطلاعات  دقیق و صحیح بر در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های اجتماعی و اقتصادی کشور بسیار مهم و موثر است و ثبت احوال بدلیل دارا بودن آمار ثبتی و دقیق  همچون یک نقشه راهگشا برای تمامی تشکیلات دولتی به حساب می آید.

امام جمعه شهرستان بندرعباس در ادامه یادآور شد: ارائه به موقع ، صحیح و درست اطلاعات آماری مستلزم ثبت به موقع وقایع چهارگانه توسط ثبت احوال می باشد و این اهمیت ثبت به موقع وقایع چهارگانه را می رساند و باید اهمیت این موارد به اطلاع مردم رسانده شود و ثبت بهنگام وقایع حیاتی توسط ثبت احوال از نیازهای اولیه و مهم ساختار شبکه اطلاعات و آمار کشور بوده و هماهنگی و همکاری سایر دستگاههای اجرایی در این زمینه لازم وضرور ی به نظر می رسد.

وی در ادامه یادآور شد: سازمان ثبت احوال به عنوان  دستگاه حاکمیتی در طول سال‌های گذشته خدمات بسیار ارزشمندی درعرصه های مختلف را عرضه کرده است. امروزه نقش وجایگاه این سازمان در توسعه کشور بر کسی پوشیده نیست.

در ادامه این نشست سرپرست اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان، گزارشی از عملکرد سال جاری این اداره کل ارائه دادند.