X
دیدار سرپرست اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان با دکتر پورعلی ، معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش
print تاریخ ایجاد: 1399/06/30 تعداد بازدید: 480
راشد رشیدی ، سرپرست اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان با دکتر پورعلی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش دیدار و گفت و گو نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان راشد رشیدی ، سرپرست اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان با دکتر پورعلی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش دیدار و گفت و گو نمود.

در این دیدار رشیدی، سرپرست اداره کل ثبت احوال استان ضمن برشمردن اهداف و ماموریتهای سازمان ثبت احوال اذعان داشت : در راستای تحقق دولت الکترونیک دو قدم بزرگ توسط سازمان ثبت احوال صورت پذیرفته که یکی ذخیره کلیه اطلاعات هویتی مردم در پایگاه داده جمعیتی کشور بود و دیگری اجرای طرح صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک است که هر دو با موفقیت اجرا گردیده شده به گونه ای که در بخش زیرساخت و احداث شبکه استعلام این امکان برای تمامی دستگاهها فراهم گردیده تا بصورت برخط و آنلاین بتوانند استعلامات هویتی خود را از طریق سامانه ثبت احوال انجام دهند .

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر سازمان ثبت احوال متولی پایگاه اطلاعاتی جمعیتی کشور است. این پایگاه به عنوان زیرساختی ترین پایگاه انسانی و زمینه ساز اصلی شکل گیری دولت الکترونیک است زیرا در این پایگاه اسناد سجلی مربوط به بیش از ۱۲۰ میلیون ایرانی زنده و فوت شده از ابتدای تشکیل سازمان ثبت را در خود جای داده است و مرتبا به روز رسانی می شود.

در این دیدار دکتر پورعلی ، معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیزدر این دیدار ضمن خوشامدگویی و قدردانی از کارکنان ثبت احوال کیش، خدمات ثبت احوال ارزنده و در خور تحسین عنوان کرد و از تعامل و همکاری دوجانبه این سازمان با سازمان منطقه آزاد کیش تجلیل نمود.