X
ر ونمایی از سند هویتی شهیده آرزو باهو ، اولین شهید مدافع سلامت در استان هرمزگان
print تاریخ ایجاد: 1399/10/21 تعداد بازدید: 596
همزمان با برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی ثبت احوال و با حضور مسئولین استانی از سند هویتی اولین شهید مدافع سلام استان هرمزگان رونمایی گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان ، راشد رشیدی ، سرپرست اداره کل ثبت احوال استان در مراسم  رونمایی از سند هویتی  شهیده آرزو باهو، اولین شهید مدافع سلامت استان هرمزگان اظهار داشت :اسنادهویتی نشان دهنده هویت  و فرهنگ اقوام و ملل هر کشور است  و نگهداری آنان راهی برای انتقال این هویت و فرهنگ به نسلهای آینده  بوده تا امکان آشنایی هر چه بیشتر با چهره های ماندگار و شاخص بعنوان راهکاری برای تقویت هویت ملی فراهم شود.
وی در ادامه افزود: از جمله ذخایر فرهنگی هرکشور می توان از انسانهای بزرگی نام برد که روزگاری در آن کشور زیسته اند و به نحوی در تحولات سیاسی ،فرهنگی ،علمی،اجتماعی و دینی آن کشور تاثیرگذار بوده اند. در استان هرمزگان نیز با توجه به تاریخ کهن ،افراد زیادی از این دست وجود دارند که هریک می توانند بعنوان الگویی برای جوانان این مرزو بوم مورد توجه قرار گیرند.
رشیدی  همچنین در ادامه بیان کرد: اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان بمنظور ارج نهادن به مقام شامخ مفاخر استان و معرفی این ذخایر فرهنگی بعنوان الگویی تاثیرگذار به مردم اقدام به جمع آوری مجموعه ای تحت عنوان گنجینه اسناد هویتی مفاخر کرده است . در این راستاپس از شناسایی مفاخر و بزرگان و رونمایی از اسناد هویتی این عزیزان،اسناد را چون گوهری برای انتقال به آیندگان به گنجینه انتقال می دهیم.
این مقام  مسئول اذهان داشت: شهیده آرزو باهو اولین شهید مدافع سلامت در استان هرمزگان  است که بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.
وی از پرستاران با سابقه استان هرمزگان بود که در پی مجاهدت در راه سلامت جامعه به فیض عظیم شهادت نائل آمد.رونمایی از سند هویتی این بانوی مجاهد در را سلامت و نگهداری آن در گنجینه اسناد هویتی، هدیه ناچیزی از مجموعه ثبت احوال استان در برابر زحمت های بی بدیل ایشان است.یادش گرامی و روحش شاد.